Druk sublimacyjny

Sublimacja to technika stosowana w szczególności do białych tkanin poliestrowych. Nadruk wykonywany jest na papierze przystosowanym do sublimacji, przy użyciu ploterów zalanych specjalnymi atramentami. Następnie jest on transferowany za pomocą prasy płaskiej lub rolowej na gotowy produkt lub tkaninę.

Metoda ta charakteryzuje się bardzo dużą trwałością, ponieważ pod wpływem wysokiej temperatury atrament zostaje wchłonięty w strukturę włókna lub innego tworzywa.

Przy pomocy sublimacji wykonujemy nadruki na:

  • odzieży poliestrowej (głównie t-shirtach, polówkach, koszulkach sportowych)
  • tkaninach (flagach, wstążkach, taśmach, smyczach reklamowych oraz innych tkaninach poliestrowych w metrażu, przy czym maksymalna szerokość belki materiału wynosi 100 cm)
  • papierze (dzięki posiadanemu parkowi maszynowemu wykonujemy druk sublimacyjny na papierze według projektu dostarczonego przez klienta)
  • kubkach reklamowych (ceramicznych o pojemności 330 ml, specjalnie przystosowanych do nadruków sublimacyjnych – od prostego napisu po skomplikowane wzory z przejściami tonalnymi; realizujemy zamówienia już od jednej sztuki)

Wysokiej jakości plotery sublimacyjne pozwalają na obsługę wielu zleceń. Naszymi stałymi klientami są agencje reklamowe, pracownie sitodruku, firmy organizujące akcje promocyjne, zatrudniające hostessy, kluby sportowe i wielu innych.

Wykorzystując druk sublimacyjny możemy wykonać również wiszące banery reklamowe, zasłony do przebieralni sklepowych, pościel, obrusy reklamowe i inne materiały na specjalne zamówienia klientów. Wykonujemy również wydruki próbne na dostarczonym do nas materiale.

Zapraszamy do kontaktu – doradzimy i udzielimy informacji dotyczącej każdego wariantu sublimacji.